IMG_5843

„Patrz! Ona się porusza jak modelka!”, „Ta chodzi jak kaczka”, „A ta z głową w chmurach”…
 Dla niektórych może się to wydawać dziwne, ale sposób w jaki chodzimy coś niecoś o nas zdradza. Tylko zachodzi pytanie: czy chcę, aby zdradzało akurat „to coś”? A co to może być „to coś”? Jest przynajmniej kilka opcji i chciałabym je Wam dzisiaj przedstawić. Zastanówcie się, do której grupy każda z Was się zalicza i wyciągnijcie wnioski:-)

„SPACEROWICZKA. Oznaki: biodra kołyszą się niedbale podczas chodzenia, postawa rozluźniona, ramiona poruszają się lekko, a głowa odwraca się raz w jedną raz w drugą stronę. Spacerowiczka podczas chodzenia sprawia wrażenie bardzo zrelaksowanej. Charakter: typ osoby rozkoszującej się życiem, inteligentnej, o niedbałym nastawieniu do życia. Wielka kariera przechodzi jej przeważnie koło nosa, bo w najmniejszym stopniu nie jest nią zainteresowana.

SKRADAJĄCA SIĘ. Oznaki: podczas chodzenia zwiesza ramiona, głowę ma lekko opuszczoną, nawet gdy się spieszy, porusza się wolno. Charakter: bardzo niezorganizowany, bojaźliwy. Typ pesymistyczny. Sama ma poczucie, że z trudem daje sobie radę w życiu.

KACZY CHÓD. Oznaki: stopy stawia lekko na zewnątrz, pupę wypina do tyłu. Jej tułów podczas chodzenia kołysze się lekko na boki. Charakter: optymistyczny, typ niemal szelmowski, bardzo impulsywna, przeważnie w dobrym nastroju. Dobrze radzi sobie z ludźmi, stąd często można ją spotkać na kierowniczych stanowiskach.

DREPCZĄCA. Oznaki: robi drobne kroczki, stawia jedną stopę dokładnie przed drugą, lekko porusza rękami podczas chodzenia, przeważnie trzyma głowę sztywno skierowaną do przodu. Charakter: jest raczej strachliwa, niepewna i nieśmiała. Łatwo daje się namówić do rzeczy, których zupełnie nie chce. Drepczące przyciągają swoją postawą ramię ‚silnego opiekuna’. I rzeczywiście tego chcą.

DYNAMICZNA. Oznaki: porusza się długimi, zdecydowanymi krokami, chodzi prosto, z nienaturalnie wyprostowanym kręgosłupem. Podczas chodzenia wykonuje wyraźne, kołyszące ruchy rękami. Charakter: dysponuje dużym zaufaniem do samej siebie, dobrze daje sobie radę ze sobą i światem, często jest wzorem dla innych. Ponadto bardzo społeczny typ, jest podporą dla innych, można się przy niej wygadać.

KAPRYŚNA. Oznaki: chodzi tak jak modelka na wybiegu: kroki stawiane dokładnie stopa przed stopą, biodra łagodnie się kołyszą, kręgosłup wyprostowany, ramiona lekko poruszają się w takt. Chodzi z gracją i elegancją. Charakter: uwaga! niezwykle niestała, osiąga przeważnie wiele w życiu, ale nigdy nie wie czego chce. Bywa zawodna, choć z drugiej strony jest zdolna do wielkich wybuchów uczuć. Jeśli masz taką szefową- wyrazy współczucia!

PODSKAKUJĄCA. Oznaki: postawa prosta jak świeca, zdecydowane kroki, porusza się jak sprężyna. Podczas chodzenia sprawia wrażenie wysportowanej i optymistycznej. Charakter: godna zaufania, spontaniczna, bardzo aktywna i dynamiczna. Wspaniale nadaje się do roli kierowniczej, nieświadomie zaraża innych swoim pozytywnym nastawieniem.

MASZERUJĄCA. Oznaki: prawie zawsze zestresowana pędzi naprzód, ma kanciaste ruchy, sztywno trzyma głowę i mocno ściąga ramiona do tyłu. Niechętnie wybija się z rytmu, gdy ktoś wychodzi jej naprzeciw. Charakter: raczej bez humoru, często agresywna i nietolerancyjna. Chętnie wgryza się w projekty czy pomysły i jest obrażona, , gdy nic się nie udaje. Jako szefowa ma dużą siłę przebicia, dla współpracowników jest postrachem (nie uznaje pracy zespołowej).”

  Nie chodzi o to, żebyście się teraz wybierały do szkoły chodzenia i maszerowały w te i we wte z książką na głowie, ale może warto bardziej przyłożyć się do tego, w jaki sposób się poruszamy. Ja na pewno!!!:-) Stwierdziłam po analizie, że muszę coś ze sobą zrobić w tym aspekcie, bo absolutnie nie zgadzam się z typem charakteru, jaki mi wychodzi:-D Ale pozwólcie, że to zostawię dla siebie;-)

Ja bym jeszcze dodała jeden typ chodzenia:
POWSTANIEC PO WOJNIE- dla kobiet w ciąży. Oznaki: gibie się na boki, czasem kuśtyka, jeśli dokucza ból w biodrach/ biodrze, idzie raczej wolno, czasem sapie. Charakter: pełen optymizm:-D

Written by Karolina Szcześniak
Hej kochane! To ja Karolina. Na co dzień przede wszystkim mamuję i żonuję, co nie znaczy, że w moje życie wkradła się rutyna! Pragnę dzielić się z Wami nie tylko swoim mamuśkowym doświadczeniem i kreatywnymi pomysłami na formy spędzania czasu z dziećmi, ale też swoją miłością do twórczości. Czasem igła z nitką, czasem farby, papier ścierny, może filc, koraliki, stare ciuchy, innym razem aparat fotograficzny- to moje niezbędne narzędzia. Choć na pewno na nich nie poprzestanę! - bo ja Love Creation!