DSC_3138
  Dzisiaj mam pomysł dla dzieci na nudę w domu w szaro bure dni. Wiem ze swojego doświadczenia, że takie dni najchętniej by się przespało lub przewegetowało przy telewizorze czy komputerze i trudno się zmobilizować do czegokolwiek, dlatego mam coś naprawdę baaardzo prostego! Takie zabawne ptaszki:
Cała trudność ich wykonania polega na tym, żeby nie wyrzucać pojemniczków na zabawki z Kinder Niespodzianek, a co do reszty materiałów… to może być cokolwiek przyjdzie Wam do głowy.
Ja standardowo wykorzystałam moje ulubione filce, ale to mogą być wstążki, wycinanki, krepa, papier, czy co tam chcecie. Oczywiście przydadzą się klej i nożyczki:-D
Najpierw dwa pojemniczki otwieramy i łączymy ze sobą w taki sposób, jak na zdjęciu poniżej:
A następnie przystępujemy do ozdabiania: wycinamy i przyklejamy nóżki, skrzydełka/rączki/łapki, ogonki, przyklejamy oczka, włoski- w zależności od tego jakie ludziki chcecie stworzyć.

Dobra zabawa, wspólnie spędzony czas, zadowolone dzieci… czego chcieć więcej?:-D
Próbujcie i dawajcie znać, jak wrażenia!
Written by Karolina Szcześniak
Hej kochane! To ja Karolina. Na co dzień przede wszystkim mamuję i żonuję, co nie znaczy, że w moje życie wkradła się rutyna! Pragnę dzielić się z Wami nie tylko swoim mamuśkowym doświadczeniem i kreatywnymi pomysłami na formy spędzania czasu z dziećmi, ale też swoją miłością do twórczości. Czasem igła z nitką, czasem farby, papier ścierny, może filc, koraliki, stare ciuchy, innym razem aparat fotograficzny- to moje niezbędne narzędzia. Choć na pewno na nich nie poprzestanę! - bo ja Love Creation!