img_2887

Pomagać możemy na różne sposoby- każdy o tym wie. Czy to poniesienie starszej kobiecie zakupów, pomoc bratu w odrobieniu lekcji, wskazanie komuś drogi, pożyczenie bądź ofiarowanie potrzebującemu jakichś dóbr materialnych- to zawsze pomoc większa lub mniejsza. Czasem nam wydaje się drobnostką, a dla proszącego- sprawą życia lub śmierci lub po prostu ważniejszą niż nam się wydaje. I tak może być właśnie w sprawie, w jakiej do Was dzisiaj występuję.

Jakiś czas temu powstała bardzo ciekawa, praktyczna, a jakże prosta akcja będąca dobrym gestem na rzecz potrzebujących dzieci. Jest to inicjatywa społeczna polegająca na rozdawaniu gadżetów szkolnych.

Inicjatorem tej akcji jest Mateusz Pawłowski, absolwent Technikum Administracyjnego przy SOSW dla Młodzieży Niewidomej i Słabowidzącej w Chorzowie. Szkołę skończył w czerwcu tego roku. Mati ma 20 lat i jest osobą niewidomą.

Chłopak angażuje się w jakość i atrakcyjność akcji- zorganizował już 2 konkursy: jeden w 2015 r „Pieniądz przyszłości”, a drugi w 2014 r „Kreatywne dziecko”. Każdy z nich cieszył się sporym powodzeniem, bo wzięło w nich udział po ponad 700 osób!!!

zdjecie-gadzety

Tak jak wyżej wspominałam, do oddania są szkolne gadżety, takie jak linijki, zeszyty, plany lekcji, mini notatniki, naklejki oraz zakładki do książek. Potrzebujące dzieci mogą zgłaszać się do Mateusza, aby otrzymać dary z możliwością wysyłki. Szczegóły na Facebook’u: www.facebook.com/darmowe.gadzety.szkolne oraz pod numerem telefonu: 505 904 182.

Fajnie, że są tacy, co chcą pomóc:-)

img_2887

Written by Karolina Szcześniak
Hej kochane! To ja Karolina. Na co dzień przede wszystkim mamuję i żonuję, co nie znaczy, że w moje życie wkradła się rutyna! Pragnę dzielić się z Wami nie tylko swoim mamuśkowym doświadczeniem i kreatywnymi pomysłami na formy spędzania czasu z dziećmi, ale też swoją miłością do twórczości. Czasem igła z nitką, czasem farby, papier ścierny, może filc, koraliki, stare ciuchy, innym razem aparat fotograficzny- to moje niezbędne narzędzia. Choć na pewno na nich nie poprzestanę! - bo ja Love Creation!