dsc_4481

Witajcie drogie kreatywne kobiety! Dzisiaj sprawnie i praktycznie:-)

Mam dla Was bardzo prosty i szybki pomysł na wciągającą zabawę dla dzieci! Jestem pewna, że będą zachwycone, bo przecież nie ma to jak zabawka własnoręcznie zrobiona przez rodzica. Zainteresowane?;-P

Potrzebne będą:

-karton

-nożyczki

-biała kartka z bloku rysunkowego

-klej

-blok techniczny lub kartonik, który łatwo ciąć

-ołówek

-słomki (lub inne „patyczki”)

-taśma klejąca

-lampka

-ozdoby- wedle fantazji (kolorowy papier, filc, naklejki, guziki… co chcecie)

dsc_4472

dsc_4473

Najpierw wycinamy mniej więcej takie otwory- jeden będzie „ekranem”, a drugi będzie potrzebny, żeby kukiełki można było zbliżyć jak najbardziej do ekranu od środka. Tutaj od razu zaplanujcie, czy będzie się je pokazywało od góry, czy od dołu i tak samo ustawcie otwór, przez który dzieci będą wkładać teatralne postaci. Od tego zależy jak przymocujecie patyczki do kukiełek. Od razu mówię, że od dołu jest więcej zachodu, ponieważ trzeba kombinować, jak karton postawić, żeby było dojście od dołu i żeby nie było ryzyka, że teatrzyk runie w czasie spektaklu:-D

dsc_4474

Następnie od środka za pomocą kleju przymocowujemy białą kartkę bloku rysunkowego.

dsc_4477

W zasadzie teatrzyk jest już gotowy. Wystarczy z tyłu postawić lampkę i skierować światło na białą kartkę, aby ekran się świecił. Jak chcecie, możecie go jeszcze ozdobić, choć i bez tego dzieciaki będą miały radochę. Jeszcze tylko odtwórcy ról;-)

dsc_4485

Nic bardziej banalnego- z tektury wycinamy wybrane przez siebie kształty (możemy je najpierw naszkicować ołówkiem) i mocujemy do nich słomki za pomocą taśmy klejącej.

I to wszystko! Pół godziny Waszej pracy, a godziny i masa radości dla dzieciaków! Choć nie powiem… sama chętnie się pobawiłam z moim Olisiem:-)

dsc_4482

dsc_4484

dsc_4483

Fajna sprawa. Polecam i życzę dobrej zabawy! … lub odpoczynku;-P

Written by Karolina Szcześniak
Hej kochane! To ja Karolina. Na co dzień przede wszystkim mamuję i żonuję, co nie znaczy, że w moje życie wkradła się rutyna! Pragnę dzielić się z Wami nie tylko swoim mamuśkowym doświadczeniem i kreatywnymi pomysłami na formy spędzania czasu z dziećmi, ale też swoją miłością do twórczości. Czasem igła z nitką, czasem farby, papier ścierny, może filc, koraliki, stare ciuchy, innym razem aparat fotograficzny- to moje niezbędne narzędzia. Choć na pewno na nich nie poprzestanę! - bo ja Love Creation!
 • Chyba jestem zbyt leniwa, żeby zrobić coś podobnego 😛

  • lovecreationpl

   No to naprawdę leniwa;-P :-*

 • Bardzo pomysłowe! Mnie się podoba:)

  • lovecreationpl

   Dziękuję:-*

 • Ania

  Bardzo ciekawy pomysł :)

  Mój blog, zapraszam :*